مقاله چـگونه می‌توانم روابط اجتــماعی را در بین دانش آموزان مدرسه تحت مدیریت تقویت کنیم؟ شامل  28 صفحه به صورت فایل ورد و قابل ویرایش می باشد که یکی از مقاله های جامع و کامل در مورد  چـگونه می‌توانم روابط اجتــماعی را در بین دانش آموزان مدرسه تحت مدیریت تقویت کنیم؟ می باشد و دارای منابع معتبر می باشد

چکیده:

امروز، در نقاط مختلف دنیا، افراد زیادی از اختلالات اجتماعی رنج می‌برند و بیماری‌هایی چون افسردگی، اضطراب، پرخاشگری همچون بیماری سرماخوردگی روز به روز شایع‌تر گشته، سلامت اجتماعی افراد را به خطر افکنده است. اختلالات اجتماعی فرصت زندگی مفید و سالم را از افراد گرفته و عملکردهای رفتاری آنان را دگرگون ساخته و زندگی را چون کلافی سردرگم ساخته است و افراد معنی زندگی را به درستی درک نمی‌کنند. ازآنجا که هر معلولی از علتی نشأت می‌گیرد پس عدم سلامت اجتماعی نیز دارای علت یا عللی می‌باشد و از طرفی پیشگیری از بیماری مقدم بر درمان است. نتایج این تحقیق گویای این مطلب است که:

۱-  بین سن دانش‌آموز و پرخاشگری رابطه معنی‌داری وجود دارد.

۲-   بین شغل والدین و پرخاشگری رابطه معنی‌داری وجود ندارد.

۳-  بین تحصیلات والدین و پرخاشگری فرزندان همبستگی معنی‌داری وجود ندارد.

۴- همچنین بین سن والدین و پرخاشگری فرزندان، بین جمعیت خانواده و افسردگی

 فرزندان و بین فقدان والدین و پرخاشگری رابطه معنی‌داری وجود ندارد.

۵- بین موقعیت تحصیلی دانش‌آموز و پرخاشگری رابطه معنی‌داری وجود دارد.

گردآوری اطلاعات (شواهد ۱)

برای آنکه بتوانم رفتار این دو دانش آموز را تغییر دهم و در امور اجتماعی آن‌ها شاهد پیشرفتی باشم. ابتدا با خانواده‌های آن‌ها (مادران) مصاحبه ای  کوتاه داشتم و از چگونگی برخوردشان با آن‌ها و وضعیت فرهنگی، اقتصادی و مشکلاتی که در منزل دارند صحبت کردم. در زنگ‌های تفریح با نزدیک شدن به آن‌ها رابطه خوبی با آن‌ها برقرار کردم و بعد از آن تقریباً سعی می‌کردم روزی یکبار رفتار و برخوردهای آن‌ها را با هم کنترل کنم و اگر مشکلی پیدا می‌شد در صدد حل آن بر می‌آمدم. در حین کنترل سحر و فاطمه  رفتارهای زیر را در برخورد آن‌ها با دیگران مشاهده کردم:

رفتار پرخاشگرانه رایج که مشاهده شد عبارت‌اند از:

۱) فحاشی با یکدیگر فریاد زدن

۲) به یکدیگر عنوان زشت دادن و همدیگر را تحقیر کردن

۳) زور فیزیکی علیه یکدیگر بکار بردن به عنوان مثال هل دادن-تنه زدن -با آرنج به کسی زدن

۴) تهدید یکدیگر

۵) نادیده گرفتن معلم در کلاس

۶) یکدیگر را نسبت به موضوع حساسی اذیت کردن-یک خصوصیت فیزیکی و یا موضوع خانوادگی

۷) به حرمت خصوصی یکدیگر تعرض کردن- دفتر خاطرات خصوصی یکدیگر را خواندن

یافته‌های علمی:

تعامل یعنی تبادل اندیشه‌ها، باورها و خواسته‌ها از طریق کلام و نمادهای غیر کلامی

تعامل در فرهنگ دکتر معین به معنی ربط دادن، بستن، بستن چیزی را به چیز دیگر، پیوند، پیوستگی و رابطه بیان شده است. ص ۱۸۹

تعامل از نظر واژگانی به معنای پیوند دادن، مرتبط کردن و تماس برقرار کردن است. وقتی شما با کسی ارتباط برقرار می‌کنید به نوعی میان خود و او پیوند ایجاد می‌نمایید.

انسان‌ها بنا به طبیعت موجوداتی اجتماعی هستند. بخش عمده ای از رضایت در کارها، بازی و زندگی خانوادگی به کیفیت ارتباط با دیگران بستگی دارد. اغلب آدم‌ها به داشتن دوستان و خانواده ای خوشبخت بیشتر از داشتن امنیت حقوقی اهمیت می‌دهند.


جهت دانلود متن کامل مقاله چـگونه می‌توانم روابط اجتــماعی را در بین دانش آموزان مدرسه تحت مدیریت تقویت کنیم؟ کلیک نمایید